Nowa polityka prywatności i plików Cookies dla serwisów WUP
Strona główna Konkurs dla gimnazjalisty

Konkurs dla gimnazjalisty A A A

Gimnazjalisto!
Już teraz pomyśl o swojej przyszłości zawodowej

Konkurs dla gimnazjalistów, organizowany od 2013 r.,  jest częścią kampanii promocyjno-informacyjnej mającej na celu zachęcenie uczniów do zainteresowania się aktualną sytuacją na rynku pracy. Decyzja w sprawie wyboru zawodu, czy wyboru szkoły ponadgimnazjalnej nie powinna być podejmowana pochopnie. Nieprzemyślany wybór może mieć konsekwencje w przyszłości.

Ważne jest aby uczniowie poszukiwali informacji o zawodach, rynku pracy, rozmawiali z rodzicami, nauczycielami oraz doradcami zawodowymi.

Konkurs ma na celu zachęcenie uczniów do zastanowienia się nad tym, kim chcieliby zostać w przyszłości, jak wyglądałaby ich praca, jakie są ścieżki zdobycia upragnionego zawodu oraz szanse osiągnięcia sukcesu na rynku pracy.

Zachęcamy uczniów do wzięcia udziału w konkursie, nauczycieli do przekazywania informacji o nim i mobilizowania wszystkich gimnazjalistów. Jest to też dobry argument, by nawiązywać do tematu przyszłości zawodowej na godzinach wychowawczych.

Dobry wybór to krok do sukcesu!

obrazek_gim

Z wynikami zakończonych edycji konkursu można zapoznać się w zakładce:

Konkurs 2013 r.,

Konkurs 2014 r.,

Konkurs 2015 r.,

Konkurs 2016 r.,

Natomiast informacje na temat tegorocznej edycji konkursu dostępne są na stronie internetowej WUP w Toruniu https://wup.torun.pl/2017/09/19/konkurs-dla-gimnazjalistow-2017-r/!